لمینت سرامیکی چیست؟

 لمینیت دندان پوسته نازکی از جنس سرامیک است که همانند یک لنز چشمی روی سطح دندان چسبانده میشود .به وسیله این روش میتوان مشکلات ظاهری دندان ها مثل بدرنگی ، بدشکلی و نامرتبی دندان را اصلاح کرد.

 لمینیت سرامیکی برای اصلاح طرح لبخند یکی از بهترین و با کیفیت ترین درمان ها محسوب میشود و وقتی به درستی به دندانها چسبانده شود به شدت مقاوم و مستحکم است و شباهت ظاهری این پوسته نازک به دندان باعث میشود نتیجه نهایی کاملا طبیعی جلوه کند و زیباجو از داشتن لبخندی با درخشندگی کافی لذت ببرد.

 عمر درمان لمینیت سرامیکی چقدر است؟

 بین 10 تا 15 سال است.نحوه نگهداری زیباجو هم در مدت زمان ماندگاری لمینیت ها موثر است. ویژگی اصلی لمینیت سرامیکی مقاومت ،استحکام و نفوذ ناپذیربودن آن است یعنی اینکه به راحتی شکسته نمیشود و رنگ نمیگیرد .

 بعد از انجام درمان لمینیت سرامیکی ایا انجام درمان های دیگر امکان پذیر است؟

 بعد از انجام درمان لمینیت سرامیکی امکان انجام درمانهای دیگر از جمله ترمیم پوسیدگی ،درمان ریشه یا عصب کشی از پشت دندان وجود دارد و نیازی به برداشت پوسته لمینیت دندان نیست.به دلیل اینکه پوسته لمینیت دندان بر روی سطح جلویی دندانها نصب شده باقی درمان ها از پشت دندانها قابل انجام است.

 کاربردهای لمینیت دندان چیست؟

 بهبود بدرنگی دندانها

 پوشش مناسب برای دندانهای پوسیده شده و ساییده شده

 درمان دندانهای شکسته شده ، ترک خورده و یا لب پرشده

 اصلاح نامرتبی خفیف دندانها

 بستن فضاهای بین دندانها

 اصلی ترین کاربرد لمینیت دندان مرتب کردن دندانها در بهم ریختگی های خفیف دندانی است . درمان لمینیت صرفا برای اصلاح بهم ریختگی های خفیف دندانی است که نیاز به تراش و آماده سازی مختصر دارند ولی در نقطه مقابل اگر بهم ریختگی دندانی شدید باشد و مشکلات اکلوزالی و فکی زیباجو پیچیده باشد نیاز به تراش دندان برای اصلاح با لمینیت زیاد است. در نتیجه درمان لمینیت در این شرایط توصیه نمی شود و درمان اصولی ارتودنسی می باشد.