لمینت سرامیکی چیست؟

 لمینت دندان پوسته نازکی از جنس سرامیک است که همانند یک لنز چشمی روی سطح دندان چسبانده می‌شود. به وسیله این روش می‌توان مشکلات ظاهری دندان ها مثل بدرنگی ، بدشکلی و نامرتبی دندان را اصلاح کرد.

 لمینت سرامیکی برای اصلاح طرح لبخند یکی از بهترین و با کیفیت ترین درمان ها محسوب می‌شود و وقتی به درستی به دندانها چسبانده شود به شدت مقاوم و مستحکم است و شباهت ظاهری این پوسته نازک به دندان باعث می‌شود نتیجه نهایی کاملا طبیعی جلوه کند و زیباجو از داشتن لبخندی با درخشندگی کافی لذت ببرد.

 عمر درمان لمینت سرامیکی چقدر است؟

 بین 10 تا 15 سال است.نحوه نگهداری زیباجو هم در مدت زمان ماندگاری لمینت ها موثر است. ویژگی اصلی لمینت سرامیکی مقاومت ،استحکام و نفوذ ناپذیربودن آن است؛ یعنی اینکه به راحتی شکسته نمی‌شود و رنگ نمی‌گیرد.

 بعد از انجام درمان لمینت سرامیکی آیا انجام درمان های دیگر امکان پذیر است؟

 بعد از انجام درمان لمینت سرامیکی امکان انجام درمان های دیگر از جمله ترمیم پوسیدگی، درمان ریشه یا عصب کشی از پشت دندان وجود دارد و نیازی به برداشت پوسته لمینت دندان نیست. به دلیل اینکه پوسته لمینت دندان بر روی سطح جلویی دندانها نصب شده است، باقی درمان ها از پشت دندانها قابل انجام است.

 کاربردهای لمینت دندان چیست؟

 بهبود بدرنگی دندانها

 پوشش مناسب برای دندانهای پوسیده شده و ساییده شده

 درمان دندانهای شکسته شده، ترک خورده و یا لب پرشده

 اصلاح نامرتبی خفیف دندانها

 بستن فضاهای بین دندانها

 اصلی ترین کاربرد لمینت دندان مرتب کردن دندانها در بهم ریختگی های خفیف دندانی است. درمان لمینت صرفا برای اصلاح بهم ریختگی های خفیف دندانی است که نیاز به تراش و آماده سازی مختصر دارند ولی در نقطه مقابل اگر بهم ریختگی دندانی شدید باشد و مشکلات اکلوزالی و فکی زیباجو پیچیده باشد نیاز به تراش دندان برای اصلاح با لمینت زیاد است. در نتیجه درمان لمینت در این شرایط توصیه نمی شود و درمان اصولی ارتودنسی می باشد.