لمینیت و کامپوزیت هردو باعث اصلاح رنگ و شکل و فرم دندان میشوند ولی تفاوت هایی دارند

درمان کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی زمان انجام کمتری نیاز دارد و معمولا در یک جلسه قابل انجام است. میزان تراش کمتری نیاز دارد یا بعضی اوقات بعضی از دندان ها را میتوان بدون تراش انجام داد که باتوجه به شرایط خود دندان دارد که چقدر بیرون زدگی داشته باشد و چه مقدار رنگ دندان بد رنگ باشد و اگر بیرون زدگی نداشته باشد و خیلی بد رنگ نباشد و بدون تراش می توان کامپوزیت انجام داد .

 ولی در لمینیت سرامیکی هرچقدرم فرم دندان خوب باشه یک حداقل تراشی را نیاز دارد . کامپوزیت در یک جلسه قابل انجام است لمینت سرامیکی بعد تراش و آماده سازی که انجام میشه دندان ها قالب گیری میشوند، قالب ها به لابراتور میروند و ساخته میشوند که خب یک مقدار این پورسه زمان بره است و بعد از ساخته شدن، زیباجویان به مطب مراجعه می کنند و بعد از چک شدن، روی دندان ها چسبیده می شوند یک مقدار استحکام بیشتری داره مقاومت آن در برار رنگ پذیری بیشتر است.

 کدام بهتر است ؟

 هرکدام مزایایی داره با توجه به مزایا و شرایط فرد و اینکه چه خواسته ای دارند و شرایط دندانی و انتخاب می کنیم که کدام کار برای آن ها مناسب تر است.

 هزینه ها هم متفاوته لمینیت سرامیکی هم هزینه بیشتری دارد چون پروسه ی زمانی بیشتر و لابراتوار دخیل می شود که باید این لمینیت ها را بسازد و یه مقداری هم اگر کمی لپ پری یا ترمیم یا از روی دندان کنده شود ترمیم دندان کمی سخت تر است ولی کامپوزیت معمولا ترمیم آن آسان تر است.